Fotbal-živě.cz

Gambrinus liga

Informace o odehraných zápasech a ligových kolech. Vše o dění na fotbalových hřištích v Gambrinus lize.

Výsledky 1. kola Gambrinus ligy

20.07.2010

Úvodní kolo Gambrinus ligy přineslo hned několik překvapení na úkor favoritů. Ještě samořejmě nelze nic předjímat, ale kdyby se vyplnila teze o vyrovnanosti letošního ročníku, bylo by to jenom dobře.
Nejneočekávanější výsledek se zrodil v Hradci Králové. Domácí nováčkovský tým, který mnozí pasují do role nejvějších outsiderů, si vyšlápl na mistrovskou Spartu. A nutno říct, že ... Celý článek

Výsledky 27. kola Gambrinus ligy

03.05.2010

Ligová tabulka se nám docela pěkně zamotává, a to na čele i v dolní části. Největším tahákem 27. kola Gambrinus ligy byl bezesporu souboj prvního s druhým. Sparta přijela na Bazaly s cílem vyhrát a Baník si rovněž nepřipouštěl jinou variantu, neboť tři kola před koncem měli oba soupeři stejně bodů. Od prvních minut se ... Celý článek

Výsledky 25. kola Gambrinus ligy

19.04.2010

Ve 25. kole Gambrinus ligy všechny týmy uctili minutou ticha památku obětí leteckého neštětí polského letadla, kde mimo jiné byl i polský prezident.
Sparta Praha odjela na jih Čech upevnit si vedení v tabulce Gambrinus ligy. Jenže už ve třetím soutěžním zápase bylo vidět, že letenským trochu dochází dech. Sice po celý zápas hrála především ona, ... Celý článek

El clasico po česku: Sparta - Slavia 1:0

13.04.2010

V dohrávce 24. kola Gambrinus ligy šlo především o prestiž, neboť sešívaní již nemají naději na titul. A možná proto se bylo na co koukat. V prvním poločase se hrál svižný fotbal. Po úvodních zhruba patnácti minutách, kdy se na hřišti docela jiskřilo, čehož nejvýraznějším důkazem byl zákrok Řepky. Ten měl pravděpodobně vidět červenou kartu, ... Celý článek

Výsledky 24. kola Gambrinus ligy

12.04.2010

Před hlavním chodem 24. kola Gambrinus ligy v podobě pražského derby Sparta - Slavia se v sychravém počasí odehrály zajímavé zápasy. Pěkné utkání s pěti góly se hrálo na Bazalech. Domácí Baník sice se Slováckem prohrával 0:1, ale Neves s Varadim dokázali vyrovnat. Jenže hned zkraje prvního poločasu se prosadil Fujerik. Tři body domácím zajistil ... Celý článek

Výsledky 23. kola Gambrinus ligy

06.04.2010

23. kolo Gambrinus ligy nabídlo dva souboje o čelo tabulky a jeden záchranářský duel. Do Teplic přijel Baník hrající na jaře ve výborné fazóně. Pohledné utkání rozhodl svým čtvrtým gólem v sedmi zápasech mladý talent Vydra, když se mazácky prosadil už v prvním poločase. Hosty zachránil od ztráty dvou bodů Neves, který v závěru utkání ... Celý článek

Slavia potřetí za sebou prohrála, tentokrát v Ostravě

30.03.2010

V dohrávce 22. kola Gambrinus ligy Slavia po dvanácti letech prohrála na Bazalech, což ale není ten nejdůležitější fakt. Daleko zajímavější je skutečnost, že s velkou pravděpodobností po špatných výsledcích po pěti letech skončí na střídačce trenér Jarolím.
Sešívaní už ve 22. minutě prohrávali o dvě branky, když se po nepochopitelných hrubkách obrany prosadili Vydra s ... Celý článek

Výsledky 22. kola Gambrinus ligy

29.03.2010

Dvaadvacáté kolo Gambrinus ligy v konečném součtu přineslo dvoubodový náskok Sparty na čele tabulky a vyjasnění adeptů na sestup. Sparta přivítala doma na Letné na jaře slušně hrající Brno. Jejich ofenziva se sice rozjížděla pomalu i díky dobře organizované obraně hostů, ale ve 43. minutě defenziva Brna nevydržela, když z odraženého balonu skóroval Kucka. Na ... Celý článek

Dohrávka 21. kola Gambrinus ligy: Trápení favoritů

26.03.2010

Ve dvou dohrávaných zápasech 21. kola Gambrinus ligy své síly změřili Slavia s Libercem a Teplice se Slováckem. Kouč Jarolím své svěřence podle svých slov připravoval na kolmice za obranu mířící na hostujícího forvarda Keriče a na standardní situace. Jenže v 19. minutě dostal Kerič balón za obranu a nemýlil se. V 25. minutě zahrával ... Celý článek

Výsledky 21. kola Gambrinus ligy

25.03.2010

Jednadvacáté kolo Gambrinus ligy se netradičně hrálo již ve středu. Z hlediska špice tabulky se nejdůležitější utkání hrálo na severu Čech v Jablonci, kam zavítala Sparta. Pražané měli po celé utkání mírnou převahu, ale k vítězství byl blíž Jablonec. V 77. minutě domácí útočník Pekhart nasadil jesličky vyběhnuvšímu Blažkovi a řítil se s balonem na ... Celý článek

Slovácko získalo důležité body pro záchranu, Slavia mistrem nebude

23.03.2010

V dohrávce 20. kola Gambrinus ligy si Slovácko na domácím hřišti poradilo s úřadujícím mistrem. Po nepovedeném začátku jarní části sáhli oba kouči ke změnám v sestavách. Na domácí střídačce zůstaly sedět opory Zelenka, Švancara a Valenta, na druhé straně Jarolím nepostavil Vlčka a Šenkeříka, místo nich na hřiště vyběhli Kysela a Ivanovský.
Slavia šla sice ... Celý článek

Výsledky 20. kola Gambrinus ligy

22.03.2010

20. kolo Gambrinus ligy, které bylo jubilejní 500. v historii české ligy, přineslo změnu na špici tabulky, kam se na úkor Teplic dostala Sparta. Ta si v domácím prostředí hladce poradila s Olomoucí, na níž pravděpodobně dopadla rodící se úplatkářská aféra. Olomouc prý měla minulý rok třemisty tisíci ovlivnit výsledek zápasu se střížkovskou Bohemkou. Zatím ... Celý článek

Dohrávka 19. kola Gambrinus ligy: Brno - Ostrava 1:1

16.03.2010

Pondělní dohrávka 19. kola Gambrinus ligy nabídla na domácí poměry nadprůměrný fotbal a jednu velkou chybu rozhodčího. Ta se zrodila na konci utkání, když Kalabiškovu střelu vykopával až za brankovou čarou ostravský obránce Neves, ale rozhodčí gól neuznali. Baník se ve druhém poločase po brance vysokého Neuwirtha ujal vedení, které mohl díky několika dalším šancím ... Celý článek

Výsledky 19. kola Gambrinus ligy

15.03.2010

V 19. kole Gambrinus ligy byly k vidění zajímavá utkání. Šlágr kola se hrál v Edenu, kde domácí Slavia přivítala vedoucí tým z Teplic. Zápas však výrazně poznamenaly vážná zranění. Nejprve se hlavou střetli Janda s Matulou. Prvně jmenovaný dopadl ještě “dobře” s otřesem mozku. Teplickému záložníkovi Matulovi ale tekla krev s ucha, a tak ... Celý článek

V dohrávce 16. kola Gambrinus ligy Teplice nepřesvědčily, přesto vyhrály

11.03.2010

Dohrávané utkání Gambrinus ligy dopadlo lépe pro Severočechy, a to díky jejich výborné produktivitě. Plzeň byla po celý zápas aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Jenže jedna standardka úspěšně provedená slovenským obráncem Sivem, pro něhož to byl premiérový zásah v Gambrinus lize, a únik rychlého Mahmutoviče znamenal dvoubrankové vedení domácích. A to prakticky z ničeho. V 65. ... Celý článek

České Budějovice v pěkném utkání podlehly v Edenu Slavii

09.03.2010

Dohrávané utkání 18. kola Gambrinus ligy nabídlo především v prvním poločase svižnou podívanou. České Budějovice sice prohráli 3:2, ale za svůj výkon se stydět nemusí. Všechny góly padly v první poločase, když už ve druhé minutě Hunal při odkopu nešťastně trefil Naumova a Vlček měl již snadnou úlohu. Slavia se potýkala se širokou marodkou, na ... Celý článek

Výsledky 18. kola Gambrinus ligy

08.03.2010

Se stejným bodovým ziskem se na čele ligové tabulky usadili Teplice a Sparta. Oba týmy sice dokázaly zvítězit, ale že by to byly galapředstavení, to tedy ne. Tepličtí dokonce šťastným gólem Ibeho těsně před poločasem prohrávali 0:1. Po přestávce sice dál pokračovalo dobývání střížkovské branky, ale Severočeši s mnoha šancí dokázali vstřelit pouze dvě branky, ... Celý článek

Dohrávka 17. kola Gambrinus ligy: Plzeň - Ostrava 0:0

02.03.2010

Baník měl po dlouhé době velkou šanci dostat se do čela ligové tabulky. Bohužel pro něj však v úvodním jarním kole nepřesvědčil a byl vlastně rád za bezbrankovou remízu ve Štruncových sadech. Ostravští přitom začali lépe, zejména mladý talent Vydra ukazoval, že jeho angažmá by se mohlo vyplatit. Jenže po dvaceti minutách se hra začala ... Celý článek

Výsledky 17. kola Gambrinus ligy

01.03.2010

Nejlepší start do jarní části Gambrinus ligy měl Jablonec, který se vyhoupl do čela tabulky. Na svém hřišti přesvědčivě zvítězil nad Bohemians 1905. Zápas byl prakticky rozhodnutý již po devíti minutách, kdy domácí vstřelili dva rychlé góly. Třetí přidal v 69. minutě Kovařík. Slavia přijela na Strahov k zápasu se střížkovskou Bohemkou. A utkání to ... Celý článek

Minimum změn v Jablonci a Teplicích, Rajnoch míří do Turecka

10.02.2010

Vedoucí tým Teplice v zimním přestupovém období zaznamenal pouze minimum změn. Vedle nadějných mladíků, které si kouč Plíšek vytáhl z divizního béčka, se o největší přestup postaral vysoký a ostřílený útočník Libor Došek, který přestoupil z pražské Sparty. Z hostování v Českých Budějovicích se vrací zkušený exekutor standardních situací Michal Doležal. Jinak největší úspěch zaznamenali ... Celý článek

Baník představil talenta Vydru a projekt nového stadionu

10.02.2010

Baník Ostrava v zimě překvapil dvěma věcmi. Ta první se týká jejího stadionu Na Bazalech. Vedení města se předběžně rozhodlo, že místo nákladné rekonstrukce stávajícího stadionu vypracuje projekt na zcela nový stánek. Náklady na stavbu se odhadují na 1,25 miliardy korun a termín dokončení byl stanoven do roku 2013. Stadion v nejvyšší kategorii Elit umožní ... Celý článek

Sparta papírově posílila, Slavia vsadí na mladíky

10.02.2010

Nejvýraznější přestupy v zimním termínu uskutečnila pražská Sparta. Z jejího kádru odešel jeden z obranných piliřů Roman Hubník, který si na chleba bude vydělávat v bundesligovém klubu Hertha Berlín. Na jeho místo sparťanský managment získal bývalého kapitána Slavie, zkušeného stopera Ericha Brabce. Sparta definitivně po dlouhých jednáních získala chorvatského obránce Pamiče, který na Letné půl ... Celý článek

Výsledky 16. kola Gambrinus ligy

15.01.2010

Na čele tabulky zůstanou přes zimu Teplice i přesto, že mají ještě zápas k dobru. Bodově se na ně ale dotáhla pražská Sparta. Letenští dokázali dvěma góly zvítězit nad Bohemians 1905, z nichž ten druhý, Žofčákova dalekonosná střela, byl lahůdkový. Jablonečtí přijeli na Slovácko, kde už osm zápasů v řadě nevyhráli. Historie se opakovala, neboť ... Celý článek

Výsledky 15. kola Gambrinus ligy

24.11.2009

V pondění dohrávce 15. kole se na Hané střetli ofenzivně laděné celky Teplice a Olomouc. V utkání se to jen potvrdilo. Teplice i díky široké marodce vysoko prohrály 2:6. V nevýrazných výkonech pokračuje Slavia. Na půdě Jablonce dokázala pouze remizovat a utkání moc fotbalové krásy nepřineslo. Plzeňská Viktorka i přes vyloučeného Lecjakse s Daňkem dokázala ... Celý článek

Výsledky 14. kola Gambrinus ligy

16.11.2009

V přímém souboji o první místo se utkali Teplice s Jabloncem. V bojovném zápase padla pouze jedna branka. Střelu teplického záložníka si do své sítě kuriózně srazil jablonecký brankář Špit. Teplice se tak bodově odpoutali od svých rivalů. Na třetím místě ztrácí čtyři body Baník Ostrava, který na svém hřišti dvougólovým rozdílem zdolal Kladno. Překvapení ... Celý článek

Výsledky 13. kola Gambrinus ligy

03.11.2009

Na čele tabulky se nic nezměnilo. Oba vedoucí celky, Teplice i Jablonec, zdolaly své soupeře, kteří se pohybují na chvostu tabulky, góly až v závěru. Teplice jely na hřiště Kladna a po celý zápas byly lepším týmem. Největší překážkou byl pro Severočechy domácí brankář Pavlík, který odchytal exelentní utkání. Hostující hráči jej dokázali překonat až ... Celý článek

Výsledky 12. kola Gambrinus ligy

28.10.2009

Fotbalisté Jablonce se bodobě dotáhli na vedoucí Teplice. Ty v nejpohlednějším utkání kola uhráli na domácím hřišti remízu s Mladou Boleslaví. Obě mužstva vyznávají útočný styl a bylo to hodně vidět. Spousta šancí a pěkných akcí byla korunována dvěma góly na každé straně. Teplice i po vyloučení Mareše dokázali v závěru utkání srovnat, ale ztráta ... Celý článek

Výsledky 11. kola Gambrinus ligy

23.10.2009

11. kolo přineslo změnu v čele tabulky. Postarala se o to Plzeň, jež dokázala gólem později vyloučeného Rajtorala porazit dosud vedoucí Jablonec na jeho hřišti. Mírně zarážející fakt byl ten, že souboj týmů z prvních příček tabulky sledovalo pouze něco přes dva tisíce diváků. Na vedoucí pozici se tak dostaly Teplice, které si po pohledném ... Celý článek

Výsledky 10. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Šlágrem desátého kola bylo 270. derby pražských S. Utkání se hrálo v novém Edenu, který byl poprvé dobyt. V bojovném utkání se ve 28. minutě dostal k odraženému míči sparťanský útočník Wilfried a nekompromisní ranou skóroval. Slavia si zejména ve druhém poločasu vytvořila několik nadějných příležitostí, ale letenští výsledek 1:0 už udrželi. Další zajímavé utkání ... Celý článek

Výsledky 9. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Kromě Jablonce všechny týmy na horních příčkách tabulky pouze remizovaly, a tak se jablonečtí vyhoupli znovu na čelo tabulky. K tomu jim dopomohla hubená výhra na půdě olomouckých fotbalistů. Teplice v nádherném zápase museli dvakrát dotahovat vedení Baníku a z Bazal si odvážejí nerozhodný výsledek 2:2. Ve vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií se ... Celý článek

Výsledky 8. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Vedoucí tým ligy Teplice po urputném boji zdolal Bohemians 1905 nejtěsnějším rozdílem jednoho gólu. Klokani hráli polovinu zápasu o deseti a urputně bránili. Teplický gól byl potom spíš dílem náhody než vypracované akce. V severočeském derby po čtyřech letech slavil vítězství Jablonec nad Libercem. V zápase se odrážela současná forma obou mužstev a jablonečtí naprosto ... Celý článek

Výsledky 7. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Teplice se po sebevědomé výhře na Slovácku vyhouply na čelo tabulky. Hosté skórovali již ve třetí minutě. Potom celé utkání kontrolovali a v nastavení své vítězství pojistili další trefou. Dosavadní lídr klopýtl na Letné, když po půl hodině vyrovnané partie odpadl a nechal si dát dvě branky, za což mohl být ještě rád. Na první ... Celý článek

Výsledky 6. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Po čtyřech vyhraných zápasech lídr tabulky Jablonec pouze remizoval na domácím hřišti s Příbramí 0:0. Tahák kola se hrál v Brně, kde domácí fotbalisté přivítali mužstvo z Teplic. Hostující dokázali vývoj utkání otočit a zaslouženě vyhráli 3:2. Slavia slavila pohodlné domácí vítězství s nováčkem ze Slovácka i díky dvou gólům Šenkeříka, který se tak dostal ... Celý článek

Výsledky 5. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Páté ligové kolo přineslo změnu na čele tabulky, kde Mladou Boleslav vystřídal Jablonec. Mladoboleslavští se na Spartě po většinu zápasu pouze bránili, ale i když je letenští herně i střelecky převyšovali, na vítěznou branku si museli počkat do jedné z posledních minut zápasu. Tu zařídil vystřídavší mladíček V. Kadlec. Jablonec zdolal fotbalisty Kladna na jejich ... Celý článek

Výsledky 4. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Prvního letošního vítězství si ve 4. kole připsala Sparta a Liberec. Sparta po mírně nepřesvědčivém výkonu doma zdolala neškodné Kladno 2:0, které hrálo od 26. minuty po vyloučení záložníka Holuba o deseti. Liberec v nádherném zápase na půdě letos silné Plzně vybojovala výhru 3:2. Dvěma góly se blýskl chorvatský útočník Čorič z Liberce. Brno si ... Celý článek

Výsledky 3. kola Gambrinus ligy

13.10.2009

Po nevýrazných výsledcích pražských S z předchozích dvou kol pouze Slavia dokázala vyhrát. Sparta opět remizovala, a to na půdě Příbrami, kde domácí střídající fotbalista slavného jména Cafú po devětadvaceti minutách na hřišti vyrovnal na konečných 1:1. Slavia si na domácí půdě poradila s nováčkem Bohemians 1905 rozdílem dvou gólů. Na čele tabulky figurují čtyři ... Celý článek

Výsledky 1.kola Gambrinus ligy

24.08.2009

První kolo nového ročníku Gambrinus ligy se neslo v duchu neúspěchu Pražských “S”. Zejména fanoušci, kteří se přišli podívat na Spartu v Teplicích, odcházeli se zklamaným výrazem, neboť ani jeden z týmů nic moc nepředvedl a oba soupeři se rozešli smírným skóre 0:0. Největší šance byly dvě, po jedné na každé straně, ale ani Teplický Mareš, kterému střelu perfektně zlikvidoval gólman Blažek, ani Rus ve službách Pražské Sparty, Alexander Prudnikov, nedokázali svoje šance gólově zakončit. Celý článek